Zalety drewna impregnowanego

Drewno konstrukcyjne Starachowice

Drewno jako materiał budulcowy stosowany był od wieków. Budowano z niego domy, kościoły i inne budynki. Zaletą tego budulca była jego dostępność oraz trwałość. Wadą – łatwopalność, która nie raz doprowadziła nawet do spalenia całych miast. Dziś drewno zostało wyparte przez inne materiały, jednak coraz wyraźniej widać powrót do niego, jako budulca naturalnego, niezagrażającego środowisku – ekologicznego. Nowoczesne sposoby impregnacji sprawiają, że wady drewna dziś już właściwie nie mają znaczenia.

Impregnacja sposobem na przedłużenie trwałości

Drewno bez odpowiedniej impregnacji jest podatne na działanie czynników pogodowych: opadów czy zmian temperatury. W naturalny sposób zaczyna niszczeć. Tymczasem konstrukcje budynków muszą być odporne na działanie także grzybów, pleśni, owadów oraz wilgoci, które w największym stopniu szkodzą drewnu. Impregnacja zanurzeniowa, preparatem na bazie miedzi doskonale zabezpiecza drewno przed tymi czynnikami, gwarantując jednocześnie trwałość nawet w bardzo wymagających warunkach pogodowych.

Impregnacja jako metoda ochrony przeciwpożarowej

Łatwopalność drewna jest jedną z największych jego wad, która sprawiła, że inne materiały budowlane wyparły je jako podstawowy budulec. Dzisiejsze, nowoczesne metody impregnacji drewna sprawiają, że jest ono znacznie bardziej odporne na działanie ognia, niż dawniej. Impregnacja zanurzeniowa wydłuża czas zapalenia się drewna, a także zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia po drewnianej konstrukcji. Dzięki impregnacji drewno przestaje być materiałem łatwopalnym. To ogromna zaleta, która umożliwia bezpieczne stosowanie drewna do budowy domów, a także wykorzystywanie go do budowy konstrukcji budynków, także użyteczności publicznej.

Piękny wygląd na lata dzięki impregnacji drewna

Na koniec warto wspomnieć o niezaprzeczalnych walorach estetycznych drewna. Wraz z upływem czasu jednak drewno niezabezpieczone zmienia kolor, ciemnieje i przestaje wyglądać tak, jak na początku. Impregnacja umożliwia dłuższe zachowanie trwałości koloru drewna i utrzymanie jego pięknego wyglądu na lata.

Dzisiejsza popularność domów drewnianych związana jest z dostępem do wysokiej jakości drewna, które można skutecznie zaimpregnować. To sprawia, że budynki z niego zbudowane są równie trwałe i bezpieczne, jak murowane.

Jako producent drewna i klejonki (tartak) oferujemy szereg usług takich jak cięcie, impregnacja, zabezpieczanie, obróbka, suszenie drewna. Posiadamy spory skład drewna oraz wykonujemy wyroby z drewna konstrukcyjnego.
Copyright © PPHU DREWEX Sp. z o.o. | Projekt i wykonanie  Cięcie drewna Starachowice WGB-Group

tartak, producent klejonki, drewno, drewno konstrukcyjne, obróbka drewna, cięcie drewna, suszenie drewna, impregnacja drewna, tarcica, klejonka, producent drewna klejonego, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski

Suszenie drewna Starachowice Impregnacja drewna Starachowice Tarcica Starachowice Klejonka Starachowice Producent drewna klejonego Starachowice