Impregnacja drewna

W tartaku Drewex w Starachowicach wykonujemy wysokiej jakości usługi zanurzeniowej impregnacji drewna. Jest to najchętniej stosowana metoda zabezpieczania konstrukcji drewnianych oraz więźb dachowych. Najczęściej w tym celu stosowane są impregnaty wykonane na bazie miedzi, które zapewniają doskonałe zabezpieczenie drewna przed działaniem grzybów, owadów i wilgoci, a jednocześnie sprawiają, że drewna uzyskuje trwały kolor. Zanurzeniowa impregnacja drewna daje mu pełną gwarancję pracy w surowych warunkach atmosferycznych. Drewno jako materiał konstrukcyjny stosowany jest przez człowieka od wieków. Przede wszystkim ze względu na łatwość obróbki oraz dosyć dużą wytrzymałość. Żeby ją jeszcze wydłużyć, konieczne jest jednak jeszcze jego dodatkowe zaimpregnowanie.

Ograniczenie palności drewna

Istotną rolą zanurzeniowej impregnacji drewna jest również jego ochrona przed palnością. Od pewnego czasu przepisy ograniczają stosowanie drewna jako materiału konstrukcyjnego w budynkach użyteczności publicznej właśnie ze względu na jego palność. Dzięki impregnacji zanurzeniowej można znacznie wydłużyć czas zapalenia się konstrukcji drewnianych, ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia po powierzchni drewna oraz zwiększyć szybkość zwęglania się jego warstw powierzchniowych. Dzięki impregnacji można doprowadzić do zmiany klasyfikacji drewna jako materiału konstrukcyjnego z materiału łatwopalnego do materiału niezapalnego lub trudno zapalnego, co znacznie zwiększa możliwości jego zastosowania w budownictwie.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących szczegółów naszych usług zanurzeniowej impregnacji drewna, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w Starachowicach. Nasi specjaliści przedstawią Państwu wszystkie możliwości.