Oferta

P.H.U. „DREWEX” w Starachowicach to przede wszystkim producent wyrobów z drewna konstrukcyjnego i klejonki drewnianej. Oprócz tego oferujemy jednak także wysokiej jakości usługi suszenia oraz zanurzeniowej impregnacji drewna.
Nasz tartak działa na rynku od 1997 roku. Obecnie dysponujemy aż 12 suszarniami, w których jednorazowy wsad to nawet 800 m3. Dzięki temu dziś dajemy swoim Klientom możliwość suszenia nawet 3000 m3 drewna na miesiąc.

Przerabiamy w ciągu roku ponad 140tys. m3 drewna okrągłego.

Najwyższej jakości drewno konstrukcyjne i klejonka

Oferta naszego składu budowlanego to przede wszystkim wysokiej jakości klejonka trójwarstwowa, która powstaje w wyniku sklejenia ze sobą trzech warstw drewna pod odpowiednim kątem (kąt nachylenia słoi w poszczególnych warstwach). Zawsze najwyższa jakość klejonki gwarantowana jest dzięki najnowszej linii technologicznej obsługiwanej przez wykwalifikowany personel oraz precyzyjnie wyselekcjonowany surowiec i najwyższej jakości klej. Oprócz tego oferujemy również szeroki wybór artykułów wykonanych z drewna konstrukcyjnego. Przyjmujemy także zamówienia na wykonanie konkretnych rodzajów materiałów drewnianych od naszych klientów.

Termiczna obróbka drewna

Oferujemy również usługi suszenia drewna. Termiczna obróbka nadaje drewnu zupełnie nowy wachlarz właściwości. Stabilność wymiarową i wytrzymałość, które łączą się z lekkością i wyjątkowo wysoką odpornością na wilgoć. Świadczymy także usługi zanurzeniowej impregnacji drewna.

To co nas wyróżnia, to:

  • wykorzystywanie nowoczesnych technologii,
  • standard spełniający europejskie wymagania,
  • wysoka jakość wykonania,
  • wysoka efektywność suszenia,
  • możliwość negocjowania cen i zapewnienie dogodnych warunki płatności.

Drewno do produkcji pochodzi z własnego tartaku i posiada certyfikat FSC®.
Klejonka produkowana jest zgodnie z normą EN 204/D4.
Oferowane drewno posiada Certyfikat Drewna Konstrukcyjnego.